Wydawca treści Wydawca treści

Położenie Nadleśnictwa Skarżysko

Nadleśnictwo Skarżysko położone jest na pograniczu Województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego, teren Nadleśnictwa obejmuje powiaty Szydłowiecki, Skarżyski i Starachowicki.

 

Grunty nadleśnictwa położone są na terenie dwunastu gmin i dwu województw: Świętokrzyskiego – 8049 ha i Mazowieckiego – 7840 ha.
Zgodnie z podziałem przyrodniczo – leśnym lasy Nadleśnictwa położone są w VI Krainie Małopolskiej , w trzech dzielnicach:
2 – Gór Świętokrzyskich (mezoregion Puszczy Świętokrzyskiej),
3 – Radomsko – Iłżeckiej (mezoregion Przedgórza Iłżeckiego),
9 –Wyżyny Środkowo – Małopolskiej (mezoregion Wyżyny Sandomierskiej)

Sąsiadującymi nadleśnictwami są od zachodu Stąporków i Przysucha od północy Radom od wschodu Marcule, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski od południa Łagów i Suchedniów oraz Świętokrzyski Park Narodowy.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Nadleśnictwo Skarżysko i miasto Skarżysko nawiązało ścisłą współpracą

Nadleśnictwo Skarżysko i miasto Skarżysko nawiązało ścisłą współpracą

w środę 15 lutego nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski i Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podpisali porozumienie o współpracy i wzajemnym wspieraniu się w promocji, rozwoju turystyki i rekreacji.

W dokumencie zapisano, iż obie strony porozumienia Nadleśnictwo Skarżysko i gmina Skarżysko-Kamienna będą wzajemnie wspierały się między innymi w działaniach promocyjnych i edukacyjnych. Porozumienie ma na celu wspólne  podejmowanie inicjatyw proekologicznych i edukacyjnych oraz wzajemnej pomocy przy organizacji prelekcji, wykładów oraz innych wydarzeń o tematyce turystycznej i przyrodniczej. Wspólne działania będą promować piękną przyrodę powiatu, Skarżyska i okolic miasta, ponieważ naprawdę mamy się czym pochwalić.